Proti průvanové clony

Používají se k utěsňování vratových otvorů, k oddělení různých částí hal, jako provozní uzávěry mrazících boxů a jako ochrana proti hluku a prachu. Jsou to v principu pásy z měkčeného PVC s použitím v tepelném rozsahu -30°C až +60°C.

Dodávány jsou jako pásové závěsy, rychlonavíjecí a kyvná vrata. Veškeré komponenty jsou vyráběny v SRN. Orientační cena pásových závěsů je cca 1600 Kč / m2 a u kyvných vrat cca 4800 Kč / m2. Dodací lhůty 2-6 týdnů.

Použití průvanových clon

Lamelové clony z měkčeného PVC slouží jako ochrana proti průvanu, snižují tepelné ztráty v zimě, omezují úniky chladu z mrazicích boxů, zamezují vnikání prachu do objektů, mohou snížit hladinu hlučnosti, druhotně mohou sloužit jako další zdroj denního osvětlení.

Clony lze využívat dle konkrétní situace až do výšky 6 m. Důležité je vhodné nadimenzování clon dle tloušťky plastu a procenta překrytí jednotlivých pásů. Důvěřujte naší dlouholeté praxi.

Typy průvanových clon:

STANDARDNÍ:

  • vyrábí se z průhledných lamel 200/2, 300/3 a 400/4 mm (šířka / tloušťka materiálu). Použití pro rozmezí od -15°C až do +60°C s výjimkou mrazíren.

MRAZÍRENSKÉ:

  • vyrábí se nejčastěji z lamel 200/2 a 300/3 mm. Využívají se od +5°C do -45°C v mrazicích boxech. Je nevhodné instalovat tento typ plastu v místech s vyšší teplotou či trvalým slunečním zářením.

BAREVNÉ:

  • Bronzové - do svařovacích boxů z plastu tmavého odstínu s UV filtrem, který zabraňuje pronikání ultrafialových paprsků.
  • Deset odstínů - nabídka obsahuje plasty průsvitné i průhledné. Barevný plast je vhodný hlavně na interiérová přehrazení s potřebou určitého stupně soukromí nebo při požadavku podpory firemního image.

MOBILNÍ:

  • Shrnovací - lastové lamely lze shrnout pomocí táhla na bok - obdobně jako žaluzie v okně. Vhodnost tohoto systému je praxí ověřená do cca 3,5 m výšky otvoru. Portaflex je jediným tuzemským výrobcem shrnovacího systému.
  • Posuvné - posuvné clony se posouvají pomocí pojezdového kování v kolejnicích, a to v celé šíři nebo ve vymezených úsecích otvoru. Vhodné jsou do míst s převládajícími průchody osob a průjezdy ručních paletových vozíků.

POZOR! Uvedené fotografie a videa nemusí nutně pocházet z našich realizací, zde jsou umístěny pouze jako ilustrativní materiál, který pochází od výrobců a volně z internetu. Pokud by byla nevědomky dotčena autorská práva vlastníka, předem se omlouváme a na vyžádání předmětné soubory odstraníme.