Nesené vjezdové brány

Nejpoužívanější konstrukce brány

Jejich hlavním rysem je rám brány s připevněným pojezdovým „C“ profilem na spodní hraně brány v celé její délce. tento profil se pohybuje na páru vozíků, který je upevněn v části zvané „vynešení brány“. To je místo, kde se nachází pojezdové vozíky umístěné napevno v betonovém základu.

Vynešení brány je cca 1/3 celkové délky brány. Vozíky jsou šroubovými spoji připevněny buď přímo nebo přes pomocnou konstrukci k betonovému základu, který je široký tak aby přímo úměrně vyhovoval délce „vynešení“, která se odvíjí od požadovaného světlého otvoru brány.

Provoz nesené brány

Bránu lze provozovat ručně a zamykat mechanickým zámkem nebo elektricky prostřednictvím pohonu, který pohybuje vraty přes pastorek a umístěný hřeben. Takto je brána v koncových polohách pevně fixována, přes převodovku pohonu jí nelze pohybovat.

Ovládání brány je také možné i mobilním telefonem

Ovládání takové brány je možné klasickými způsoby - dálkovým ovládáním, tlačítkem, klíčovým spínačem, číselným kódovníkem, biometrickým kódovníkem (rozpoznává uložené otisky prstů). V poslední době je již finančně dostupné ovládání dálkově mobilem přes v pohonu umístěnou GSM rozhraní.

Bezpečnostní prvky brány

Bránu lze ji vybavit na přání zákazníka doporučenými bezpečnostními prvky – optickou závorou (při pohybu vozidla či živé bytosti do infračervené paprsku optozávory, brána se při pohybu „zavírá“ zastaví a přestaví se do opačné polohy) a majákem.

Stávající vrata a nová brána na jeden dálkový ovladač

Pohon brány i při dodatečné montáži lze dovybavit externím přijímačem tak aby bylo možné ovládat jedním dvoukanálovým ovladačem jak pohon brány, tak pohon vrat pokud jsou o jiných výrobců.

UPOZORNĚNÍ! Uvedené fotografie a videa nemusí nutně pocházet z našich realizací, zde jsou umístěny pouze jako ilustrativní materiál, který pochází od výrobců a volně z internetu. Pokud by byla nevědomky dotčena autorská práva vlastníka, předem se omlouváme a na vyžádání předmětné soubory odstraníme.

VIDEO 1 - Průmyslová brána nesená (prodejna Suzuki, Jenišov u Karlových Varů

 

Reference

Rodinný dům Háje

Sekční garážová vrata, Nesené vjezdové brány

Panu Báčovi z Hájů jsme vyráběli nesenou boční bránu s el. pohonem CAME a branku s elektrickým zámkem. Konstrukce byla... více

Údržba silnic Karlovarského kraje a.s

Nesené vjezdové brány, Oplocení

V areálu Údržby silnic karlovarského kraje jsme instalovali nesenou bránu, branku a oplocení. Rám brány i branky byl... více

Areál Suzuki

Nesené vjezdové brány

Průmyslová brána, nesená vyrobena z jeklových profilů s povrchovou úpravou žárovým zinkováním. Jako výplň byly použity... více

Fotogalerie

Videogalerie

Široký výběr barev a dekorů
ŠIROKÝ VÝBĚR
DEKORŮ A DESIGNŮ
Kompletní servis
INDIVIDUÁLNÍ PŘÍSTUP
řešení na klíč
Servis a konzultace
KOMPLETNÍ SERVIS
a služby

Chcete znát kalkulaci nebo máte speciální požadavek?

Stačí vyplnit jednoduchý formulář a my se Vám budeme věnovat.

vyplnit poptávku