Sekční garážová vrata

Sekční garážová vrata jsou zřejmě nejpoužívanějšími vraty vůbec. Vyrábí se na míru a svojí konstrukcí splňují nejvyšší nároky na zateplení prostoru za nimi.

Montáž sekčních vrat

Montují se za otvor, směrem do garáže. Jsou složena z panelů – sekcí, které jsou tvořeny sendvičem ocelových pozinkovaných plechů vyplněných polyuretanovou pěnou. V základní tloušťce 40 mm jsou opravdu zárukou dobré izolační schopnosti.

Konstrukce sekčních vrat

Tyto panely jsou spojené panty, vsazené po stranách do ocelové pozinkované konstrukce ve které jezdí v drahách opatřené valivými kolečky. Na spodní a vrchní hraně jsou opatřeny těsnící gumou, stejně tak i kování umístěné na bočních ostěních je opatřené gumovým těsněním. Tímto jsou vrata ideálně (pokud je rovná podlaha a zdi) zabezpečena proti větru a průvanu.

Panely sekčních vrat

Panely se vyrábí v několika designech

  • Kazeta
  • Lamely 
    • drážka
    • hladká
    • v-profil 

Barevné provedení sekčních vrat

Sekční vrata se vyrábí v základní bílé barvě a mnoha dalších barevných provedeních – imitací dřeva, nejčastěji zlatý, tmavý dub, mahagon, zelený dub a v barvách dle vzorníku RAL. Nově v dalších mnoha imitacích dřeva díky novým foliím 3M.

Příslušenství sekčních vrat

Vrata lze alternativně vybavit např. prosvětlovacími okénky a integrovanými dveřmi. Nejčastěji se vyrábí pro pohyb směrem nahoru a rovnají se podobně jako výklopná pod strop, ale také jako boční, kdy se rovnají podél vnitřní stěny. V obou těchto provedeních je lze provozovat ručně a  zamykat rozvorovým zámkem nebo elektricky pomocí stropních pohonů (privátní použití). Tato vrata se vyrábí pro domovní garáže i pro průmysl.

DŮLEŽITÉ! Níže uvedené fotografie a videa nemusí nutně pocházet z našich realizací, zde jsou umístěny pouze jako ilustrativní materiál, který pochází od výrobců a volně z internetu. Pokud by byla nevědomky dotčena autorská práva vlastníka, předem se omlouváme a na vyžádání předmětné fotky odstraníme.
 

Videogalerie

Reference

Sekční garážová vrata
V roce 2008 byla na Božím Daru postavena zbrusu nová služebna Horské služby. Naše firma se na této akci ... více
Nesené vjezdové brány, Sekční garážová vrata
Panu Báčovi z Hájů jsme vyráběli nesenou boční bránu s el. pohonem CAME a branku s elektrickým zámkem. Konstrukce byla ... více