Bočně posuvná vrata

jsou v podstatě alternativou sekčních vrat s bočním posuvem. Hlavní výhodou těchto vrat je možnost částečného otevření pro pohodlný průchod. Dalším důležitým aspektem je, že se nesníží průjezdná výška stavebního otvoru.

Výroba na míru

Stejně jako sekční vrata jsou i tato vyráběná na míru podle rozměrů stávajícího stavebního otvoru.

Konstrukce

Pro výrobu posuvných vrat se používají panely (sekce) o šířce 500 nebo 610 mm, které jsou vyrobeny z oboustranně žárově pozinkovaných plechů o síle až 0,7 mm. Izolační výplň tvoří kvalitní PUR pěna silná 40 mm zaručující velmi dobré izolační vlastnosti. Součástí vrat je masivní konstrukce zajišťující dlouhodobou životnost. Vrata jsou utěsněna pomocí systému těsnících gum a kartáče. Tato vrata umožňují použití jakéhokoliv typu panelu i příslušenství jako u sekčních vrat.

Bezpečnost

Panely jsou konstruovány tak, aby nedošlo při pohybu k sevření prstů tzv. zámky proti sevření prstů, což ocení zejména rodiny s dětmi. Panely jsou vyráběny z materiálů, které neobsahují freony a netvoříí plísně a bakterie. Při hoření se z nich neuvolňují nebezpečné toxické splodiny.

Design

Tato vrata umožňují použití jakéhokoliv typu panelu i příslušenství jako u sekčních vrat. Lze tedy použít libovolné prosklení, madla, kliky, větrací mřížky, nerezové dekory apod. 

Barevné provedení

V nabídce je výběr z téměř tří tisíců barev nebo více než třiceti druhů imitací dřeva.

Stavební připravenost

K montáži je nutné mít nadpraží pouze 100 mm u varianty bez elektrického pohonu a 150 mm při použití el. pohonu. Ostění za obloukem musí být minimálně 150 mm a na straně bez oblouku pouze 70 mm. Předpokladem pro bezvadnou montáž a bezchybný pohyb vrat je rovná podlaha. Maximální povolený sklon je 5 mm v šíři i hloubce vrat.

Provoz s elektrickým pohonem

U tohoto typu vrat se používá stropní pohon stejný jako u běžných sekčních vrat, pouze s umístěním na boční stěně garáže.

DŮLEŽITÉ! Níže uvedené fotografie a videa nemusí nutně pocházet z našich realizací, zde jsou umístěny pouze jako ilustrativní materiál, který pochází od výrobců a volně z internetu. Pokud by byla nevědomky dotčena autorská práva vlastníka, předem se omlouváme a na vyžádání předmětné fotky odstraníme.

Fotogalerie

Videogalerie